04-9846624 | 050-7811386     

חינוך לצרכים

מאת: גל כתב

גורים מחונכים לניקיון – שמירת סביבה נקייה מהיום שהם נולדו. לאחר היניקה האם מלקקת להם את הבטן כדי לעזור למערכת העיכול לפעול ואת האחוריים – הטוסיק כדי לגרות את הגורים לעשיית צרכים, האם אוכלת את הצרכים משתי סיבות עיקריות האחת טשטוש הריח מפני טורפים והסיבה השנייה ניקיון סביבת המחיה (בטבע זו המאורה). המאורה אינה גדולה (כמו לול מכאן המושג "הגבלה בתנועה") ועקב התנהגות אימם לומדים הגורים להתאפק כך גם הכלבים הבתים.

מתחילים:

חינוך גורים לצרכים ניתן לעשות בצורה מהירה מאוד. הסוד הוא בלהיות ערני בצורה קבועה ומסודרת שבה גור יעשה את צרכיו. ככל שנוציא יותר את הגור לעשיית צרכים בחוץ, גופו יתוגמל על ההתרוקנות כי ישוחררו לחצים על האיברים הפנימיים וכמו שאנחנו מתרוקנים בשירותים ויש אנחת רווחה כך הכלב מתוגמל על ההתרוקנות מחוץ לבית, התגמול הוא פיזי ומנטלי. בחינוך לצרכים צריך להיות מרוכז  – לגורים יש מוח וגוף לא מפותחים והם לא יכולים להתאפק זמן רב.

בחינוך גור לצרכים יש לקחת את הגור החוצה במקרים הבאים:

כל שעתיים, אחרי אוכל, אחרי משחק, אחרי שינה או מנוחה, אחרי כל התלהבות.

ללכת עם הגור החוצה אפילו אם יורד גשם. אחרת, הוא יסב את תשומת ליבו לחזור הביתה ועדיין יצטרך לעשות צרכים. הרשה לו להסתובב ולרחרח, לשבח בעדינות כאשר הוא מתחיל לעשות.

  • בחינוך לצרכים חייבים לפקוח עין על הגור כאשר הוא משוחרר בבית.
  • בחינוך לצרכים כדאי תמיד לדעת איפה הגור ומה הוא עושה.
  • בחינוך לצרכים אם הגור מתחיל להסתובב במעגלים ולהריח את הרצפה, מתחיל ליילל  נראה לא נינוח או נראה כאילו מרוכז במשהו אחר, יש לקחת מיד החוצה. גופם של גורים קטנים בנוי כך שהם לא יכולים להתאפק יותר מידי כאשר עליהם לעשות – לקחת אותם החוצה מהר ללא דיחוי.
  • בחינוך לצרכים אפשר ורצוי לבחור עבור הגור מצע צרכים רך כמו אדמה, דשא וכדומה ולא מצע קשה כמו בלטות, מדרכה וכדומה. וכך בעתיד יעשה את צרכיו בתור כלב בוגר במקומות שהורגל ולא על מדרכות.
  • הגבלה בתנועה בחינוך לצרכים- אם אין אפשרות להתרכז בתקופה זו של חייו אפשר לתחום ולהרגיל בקשר חיובי את הגור לגדר גורים או להרגיל  ללול גדול מספיק עבור המיטה שלו ושטח לצרכים. שטח גדר הגורים או הלול צריך להיות מכוסה בחלקו בעיתונים בלי סיכות (הרבה עיתונים שהמצע יהיה רך). כך שאם הוא צריך לעשות הוא לא יפתח הרגל של עשיית צרכים בכל הבית. חשוב לקשר את הגור ללול באופן חיובי ולא לסגור אותו כאילו זה מובן מאליו – לחכות שיהיה עייף  לפני הכניסה ללול, רצוי לתת לו ארוחות טעימות בשטח הלול ,קונג. (עזרה בנושא "הגבלה בתנועה וקישור הגור באופן חיובי" בפתרון מונע לחרדת נטישה בגורים).
  • בלילה רצוי שגדר הגורים או הלול יהיה קרובים אלינו כדי שנשמע את הגור, הגור יהיה מוגבל בתנועה וכאשר הוא מתעורר בלילה זה סימן שהוא רוצה צרכים. נוציא אותו גם אם קר, רטוב, יורד גשם, חשוך – כך ילמד מהר מאוד לעשות צרכיו בחוץ.

פנסיון כלבים בצפון

פנסיון כלבים בצפון ללא כלובים קיים על מנת לאפשר לכלבים שהייה בטוחה ורגועה ללא הבעלים. ישנה אפשרות למעון יום, לתקופות קצרות וגם לתקופות ארוכות

 group

קרא עוד

2illufאילוף כלבים בצפון

אנו מאמינים כי שיטת אימון היא על ידי בניית התקשורת והקניית הכלים המלווה בהבנה, אהבה, סבלנות והכרה ביכולות שלכם ושל כלבכם מתוך ידיעה שכלבכם לא נולד עם הידע מה נכון ומה לא, וכמובן בחיזוקים חיוביים, שיטה הנחשבת לטובה בעולם בין אדם לכלב ולא רק בין אדם לאדם.

שיטות האימון פועלות בצורה פרטנית, בכיתות אימון לגורים, מתבגרים ובוגרים ובכיתות שיקום מיוחדות.

קרא עוד

 

B-Accessibility