04-9846624 | 050-7811386     

טיפול בכלב היפראקטיבי

מאת: ד"ר אילנה ר. רייזנר, DVM, PhD, DACVB

אם אתה חי עם כלב צעיר, ייתכן ששמת לב כי הוא לפעמים נעשה מטושטש.
כלבים צעירים יכולים להיות חיות מחמד מאוד פעילות; הוסף לזה את גורם הגודל ואולי גם כושר ציות הזקוק לליטוש, ואתה יכול למצוא את עצמך שותף לדירה של שד כלבי טזמני.

ישנם כלבים שמנצלים כל הזדמנות פנויה לרוץ, לקפוץ, לנבוח, למשוך ברצועה, ובדרך כלל הנם אחוזי תזזית.
כאשר הם תשושים, אתה באופן טבעי תוהה אם כלבך נורמאלי או אם הוא סובל מוורסיה כלבית מסוימת של תסמונת היפראקטיבית (ADHD – Attention Deficit Hyperactivity Disorder) .

ADHD הינה תסמונת המאובחנת תדיר אצל ילדים – אבל האם היא מופיעה גם אצל כלבים? היפראקטיביות אמיתית, או היפר קינטיקה, אכן מתרחשת אצל כלבים, אך יחסית איננה תופעה שכיחה.
כלבים היפר קינטיים בדרך כלל נראים לא נורמאלים, אפילו מטורפים, ולא יפסיקו את ההשתוללות שלהם עד שיתמוטטו מרוב תשישות.
תוך כדי התנשמות כבדה ובחוסר מנוחה, דפיקות הלב שלהם מהירות מאוד כאשר הם מתנועעים ללא הפסקה.
למרות זאת, כיוון שקשה להבדיל בין כלב היפראקטיבי לבין כזה שפשוט לא ניתן לשלוט בו – או, למשל, כלב עם הפרעה תנועתית אובססיבית-כפייתית כמו רדיפה אחר הזנב של עצמך – הווטרינרים יכולים להציע ניסוי בעזרת תרופות ממריצות.
כאשר כלבים נורמאליים לא יגיבו או רמת הפעילות שלהם תגבר, מבחינה ביולוגית, הפעילות אצל כלבים היפר קינטיים תואט.
אם הווטרינר שלך, בתור ניסוי, מציע תרופה בצורת אמפטמין תוך כדי אשפוז, תקופת ניסיון לכלב עם מתילפנידט (ריטלין) (Methylphenidate (Ritalin או עם תרופות אחרות, בצורות אלה ניתן יהיה לקבוע אם תרופות הן הפתרון עבור כלבך.
למרות הכל, רוב הכלבים ההיפראקטיביים הם נורמאלים לגמרי – אפילו אם קצת קשה לחיות במחיצתם. חוסר שליטה, התנהגות בלתי ניתנת לריסון, התנגדות לאימון לצייתנות, נביחות יתר וקפיצות הן התנהגויות שניתן לרסן אותן עם אימון להתמדה ולצייתנות.
אם קשה לך לרסן את כלבך, תנצל מועדונים מקומיים לאימון כלבים, אולי אפילו תעבוד באופן אישי עם מאמן כדי לפתור בעיות.
מאוד חשוב לקחת את הכישורים שנלמדו בכיתת הציות וליישם אותם בחיים היומיומיים של הכלב – בבית, במכונית ובפארק.
לוח זמנים פעיל ותרגילים אירוביים בשגרה היומיומית של הכלב, אפילו משחק מרענן של תפוס יכולים לחולל פלאים (והלו… לשם שינוי יהיה לך קצת שקט).
חיים עם כלב היפראקטיבי יכולים להיות מאתגרים, אבל ההיענות לאתגר עם אימון עקבי, תרגילים, משחקים והרבה תגמולים יסתיים כמעט בטוח בכלב בעל התנהגות למופת – ובשותף אנושי הנמצא בכושר.

פנסיון כלבים בצפון

פנסיון כלבים בצפון ללא כלובים קיים על מנת לאפשר לכלבים שהייה בטוחה ורגועה ללא הבעלים. ישנה אפשרות למעון יום, לתקופות קצרות וגם לתקופות ארוכות

 group

קרא עוד

2illufאילוף כלבים בצפון

אנו מאמינים כי שיטת אימון היא על ידי בניית התקשורת והקניית הכלים המלווה בהבנה, אהבה, סבלנות והכרה ביכולות שלכם ושל כלבכם מתוך ידיעה שכלבכם לא נולד עם הידע מה נכון ומה לא, וכמובן בחיזוקים חיוביים, שיטה הנחשבת לטובה בעולם בין אדם לכלב ולא רק בין אדם לאדם.

שיטות האימון פועלות בצורה פרטנית, בכיתות אימון לגורים, מתבגרים ובוגרים ובכיתות שיקום מיוחדות.

קרא עוד

 

B-Accessibility