04-9846624 | 050-7811386     

שיקום- החוליה החסרה לשינוי התנהגות מוצלח

מאת: קים לורנס 

כיום בעלים של כלב המתנסה בבעיות עם חיית המחמד שלו, הוא בר מזל אם הוא מצליח להתייעץ עם יועץ התנהגות מומחה.
בעוד שהעצות עשויות להיות מפורטות בתוכנית שינוי ההתנהגות שבאה כתוצאה מכך, הצעדים הנחוצים לפתרון בעיות הקשורות לתוקפנות וטורפנות, מצריכים תמיכה מעשית. אך מהיכן מגיעה תמיכה כזאת? מהוטרינר? מיועץ ההתנהגות? ממאמן הכלבים?

הוטרינר – היות ושינוי התנהגות מוכר כתחום של התמחות, קיימת אופציה לרופאים מנתחים וטרינריים להפנות ליועץ התנהגות מוסמך. בעוד שהדיאגנוזה עשויה להתבצע על ידי הוטרינרים, לרוב אין להם את הזמן או האמצעים לייעץ לגבי תוכנית שינוי התנהגות תואמת.

יועץ ההתנהגות – הכלב בדרך כלל מופנה ליועץ ההתנהגות על ידי הוטרינר, שלעתים קרובות כבר עשה אבחון של הבעיה. תפקידו של יועץ ההתנהגות מצריך איסוף של ההיסטוריה המלאה של הכלב וכן אטיולוגיה (חקר סיבות המחלה) של בעיית ההתנהגות. זה הכרחי לצורך בנייה של תוכנית שינוי התנהגות תואמת. תהליך זה כשלעצמו עשוי לגזול זמן רב.

כמה יועצי התנהגות יוכלו להציע מתקנים מתאימים לצורך שיקום מלא מהבעיה. לעומת זאת, רבים אחרים אינם מסוגלים להציע את התמיכה המעשית על בסיס קבוע, אותו דורשות בעיות בעלות אופי אנטי-חברתי.

מאמן הכלבים - רוב מאמני הכלבים מתמחים בלימוד כלבי שעשועים ו/או אימון לציות מסוג תחרותי. כלבים אשר, מכל מיני סיבות, אינם יכולים להתמודד עם מצב של אימון קבוצתי, מופנים לעתים קרובות אל הוטרינר או יועץ ההתנהגות. שיקומו של כלב שיש לו בעיה אנטי-חברתית צריך לרוב יותר מאשר אימון לציות בצורתו הצרופה על מנת לפתור את הבעיה. אז, איפה זה משאיר את בעליו של כלב עם בעיית תוקפנות? הוא ביקש עצה מהוטרינר, אשר הפנה אותו ליועץ ההתנהגות.

הלה, בתורו, בנה תוכנית תיקון התנהגות. אך היכן וכיצד יכולה תוכנית זאת להיות מיושמת? בעיית הכלב היא כזו, שהבעלים אינו מסוגל להגיע לכיתת אימון הכלבים המסורתית, למרות שיועץ ההתנהגות ייעץ לחשוף את הכלב לחיברות (socialization) בסביבה מבוקרת. אלו הם בעלי כלבים ממוצעים בעלי ידע מינימלי בתקשורת כלבית (canine communication) ורבים מהם אף פעם לא היו בכיתת אימון כלבים.

למרות שבסופו של דבר הם עשויים לרצות להשתתף בכיתות כאלו, כיצד יכולים הם להכין את הכלב שלהם למטרה האולטימטיבית? כאן נכנס מומחה השיקום לתמונה.

מומחה השיקוםבהיותו בעל ידע וניסיון אותם רכש לרוב באימון כלבים, מומחה השיקום מתמקד לא רק בבניית תוכנית שיקום אלא גם מלמד את הבעלים כיצד להפעיל אותה.

מומחה השיקום מעניק תמיכה קבועה, לעתים על בסיס יומי.

למומחה השיקום יש ניסיון עם תוקפנות ועשויים להיות לו אמצעים להתמודדות עם הבעיה האנטי-חברתית.

אין ספק ששירות כזה עשוי כבר להיות מוצע על ידי מאמנים פרטיים, אך תחום השיקום צריך להיות מוכר כתחום בעל ערך ומקצועיות, שהוא הכרחי לפתרון מוצלח של התנהגות אנטי-חברתית וזאת מפני שמומחה השיקום מציע שירות משלים לגופים המוכרים המהווים את מערכת התמיכה הכלבית/אנושית.

פנסיון כלבים בצפון

פנסיון כלבים בצפון ללא כלובים קיים על מנת לאפשר לכלבים שהייה בטוחה ורגועה ללא הבעלים. ישנה אפשרות למעון יום, לתקופות קצרות וגם לתקופות ארוכות

 group

קרא עוד

2illufאילוף כלבים בצפון

אנו מאמינים כי שיטת אימון היא על ידי בניית התקשורת והקניית הכלים המלווה בהבנה, אהבה, סבלנות והכרה ביכולות שלכם ושל כלבכם מתוך ידיעה שכלבכם לא נולד עם הידע מה נכון ומה לא, וכמובן בחיזוקים חיוביים, שיטה הנחשבת לטובה בעולם בין אדם לכלב ולא רק בין אדם לאדם.

שיטות האימון פועלות בצורה פרטנית, בכיתות אימון לגורים, מתבגרים ובוגרים ובכיתות שיקום מיוחדות.

קרא עוד

 

B-Accessibility