04-9846624 | 050-7811386     

מה גורם ליצירת מנהיג להקה?

מאת: דויד אפלבי

נהגת לשמוע אנשים מצקצקים בלשונם, כמו מכונאים של מכונית העומדים לבשר לך את החדשות הרעות, כאשר הם אומרים "זהו כלב דומיננטי", כאילו חיית השעשועים האהובה על בעליה זינקה מתוך הרחם בצורה כזאת. זה לא משנה אם כישוריו הפיזיים של הכלב יוכלו לגרום לו להגיע גבוה מבחינה היררכית בתוך להקה, תחושת יכולתו להשיג זאת צריכה להיות נלמדת.

זה נעשה באמצעות צפייה בסימנים ואיתותים של חברי קבוצה אחרים, כמו גם זכירה של תוצאותיהן של אינטראקציות אלו.קיימים משתנים רבים ביחסים שבין כלב לכלב ובין כלב לאדם. למעשה, הסיטואציה יכולה להשתנות אפילו מתרחיש אחד למשנהו. נסה לדמיין לרגע שאתה כלב ההולך לכיוון כלב אחר. יש לו אוכל. האם אתה הולך לקלקל הכל למען מאבק? ישנם שלושה דברים אותם צריך לקחת בחשבון:

  1. מה היו יחסיך הקודמים עם אותו הכלב? האם אפשר היה לדחוף אותך או אותו הצידה בקלות או האם הכבוד של כל אחד מכם שווה למשנהו?
  2. האם הפרס שווה את זה? עשוי להיות הבדל גדול בין הרצון שלו לשמור והרצון שלך להשיג – טבלת שוקולד או קערת דייסה קרה – אך הכל תלוי ב-איך אתה מרגיש לגבי דייסה קרה.
  3. האם אתה עומד להיפגע? אפילו אם הכלב האחד הפסיד לך בעבר את חזקתו על הפריט. אז, אפילו אם אתה כלב המצוי גבוה בדרגת ההיררכיה, זה פשוט עשוי לא להיות שווה את המאמץ. אם אתה חושב שאתה יכול לנצח, אתה באמת רוצה את הפריט ואין לך מה להפסיד – לך וקח זאת. אם אתה צודק – הכלב האחד יצפה זאת, ידע שהוא יינזק אם הוא יקרא עליך תיגר, ויוותר.

הסימנים והאיתותים שכלבים מקבלים מחברי להקה אחרים נוטים להיות אמיתיים ולמרות שהם לעתים מעודנים ומרומזים, הם אינם משתמעים לשני פנים. אף על פי כן, בתוך המשפחה – שהיא הלהקה המאמצת של הכלב – ניתנים לעתים איתותים לא-נכונים, אשר תוצאתם לימוד לקוי ובעיות יחסים. חשוב על הדוגמה שהובאה לעיל ושאל עצמך: אם אתה כלב עם עצם, האם תיתן אותה לכלב אחר? אם תיתן, האם אותו כלב עשוי, פחות או יותר, לחשוב שאתה חלש ממנו? אם הוא יחשוב שאתה חלש יותר, האם קיים סיכוי רב יותר שהוא יוכיח את עליונותו או יאתגר אותך בסיטואציות אחרות גם כן? עתה נשים אותן שאלות בהקשר של משפחה. אם אתה (בן משפחה) מסתובב בבית עם חתיכת טוסט ואתה בוצע חלק ממנו ונותן לכלבך, האם הוא יראה אותך כחבר חזק יותר של הלהקה או חלש יותר? אם התשובה היא "חלש יותר", האם קיימת סבירות שהכלב יקרא עליך תיגר גם במצבים אחרים?

יישום חוקים

אתה יכול ליישם חוקים במובנם המילולי, או שאתה יכול לאמץ מדיניות של הבהרה לכלבך, שאתה בשליטה על ידי כך שתגיד לו לבצע קודם כל את הדרישה כדי "להרוויח" את המשאב. לדוגמה, אתה עשוי להגיד לו לשבת לפני שאתה מלטף אותו – אם הוא מחפש תשומת לב. וואריאציות אלו על הנושא אינן עומדות בסתירה, היות ויישום החוקים מצוי על סולם יורד. הדרך בה אתה אוכף אותם תלויה במה שנראה הכרחי, דבר שאתה יכול לשפוט רק מתוך התנהגותו של כלבך. למרות זאת, לפני שהם הופכים בוגרים, כלבים לא בהכרח יראו את תוצאות קבלת המסרים השגויים מהקבוצה איתה הם חיים. ללא קשר לגילו של כלבך, אם חוק מסוים לא נראה לו כל כך חשוב, התמקד באלה שכן חשובים.

פנסיון כלבים בצפון

פנסיון כלבים בצפון ללא כלובים קיים על מנת לאפשר לכלבים שהייה בטוחה ורגועה ללא הבעלים. ישנה אפשרות למעון יום, לתקופות קצרות וגם לתקופות ארוכות

 group

קרא עוד

2illufאילוף כלבים בצפון

אנו מאמינים כי שיטת אימון היא על ידי בניית התקשורת והקניית הכלים המלווה בהבנה, אהבה, סבלנות והכרה ביכולות שלכם ושל כלבכם מתוך ידיעה שכלבכם לא נולד עם הידע מה נכון ומה לא, וכמובן בחיזוקים חיוביים, שיטה הנחשבת לטובה בעולם בין אדם לכלב ולא רק בין אדם לאדם.

שיטות האימון פועלות בצורה פרטנית, בכיתות אימון לגורים, מתבגרים ובוגרים ובכיתות שיקום מיוחדות.

קרא עוד

 

B-Accessibility