04-9846624 | 050-7811386     

קולר (הלם) חשמלי- האמת שתגרום לכם להלם

מתוך קטע עיתונות של ה- APBC

אגודת יועצי התנהגות חיות מחמד מגנה את השימוש הנרחב בהתקנים המשדרים שוק חשמלי לכלבים לצורך אימון או תיקון בעיות התנהגות. קולרים אלה בעלי פוטנציאל גבוה לשימוש בלתי הולם לרעה והם יכולים בקלות לגרום לבעל החיים כאב ומצוקה ניכרים ובלתי נחוצים. כלב החווה הלם בלתי נעים בצוואר "שנוחת עליו כרעם ביום בהיר" יקשר תחושה זו עם אותו דבר בו הוא מתמקד באותו זמן.

בשימוש שגוי, הדבר יכול להיות אזור, חפץ, כלב אחר, הבעלים או אפילו ילד. תופעות לוואי בלתי רצויות עשויות להתרחש בקלות כאשר כלב שקיבל הלם חשמלי יפחד להיות באותו אזור, או עלול להפוך נפחד – וכתוצאה מכך אגרסיבי באופן פוטנציאלי – כלפי בעלים, ילדים, כלבים אחרים או זרים.בידיים מיומנות עשוי הדבר לדרוש מתן שוק חוזר ונשנה פעמים רבות לפני שהעונש יקושר בסופו של דבר עם ההתנהגות הבלתי רצויה, ועוד מספר פעמים לפני שהכלב ילמד כיצד להימנע מהשוק על ידי ביצוע הפעולה ה"נכונה".

לא רק שהדבר בלתי אנושי, אלא אף עשוי ליצור שורה של פחדים העלולים לגרום לבעיות התנהגות הקשורות בעתיד.בנוסף לכך קיימת אפשרות שההתקן יופעל על ידי השפעות חיצוניות, או תפקוד לקוי, מה שעלול לגרום למתן שוקים חוזרים ונשנים, במיוחד כשמדובר באותם התקנים המעוצבים להיות מופעלים על ידי נביחה והמולבשים על כלבים אותם משאירים לבד תקופות זמן ארוכות. אין צורך בשיטות מתוחכמות להענשת כלבים כדי לאמן אותם להתנהג כיאות. בשיטות כאמור משתמשים לעתים קרובות אנשים חסרי ניסיון כדי לבצע תיקון מהיר. שיטות הומאניות המסתמכות על הבנה עמוקה ושקולה של שכלו ונפשו של הכלב הן יעילות יותר לצורך אימון או ריפוי מתמשך של בעיות התנהגות.

השגת התוצאות עשויה לקחת קצת יותר זמן, אך יתרון התהליך הוא בעובדה שהוא פחות מלחיץ עבור הכלב, נקי מסיכוני תופעות לוואי, ומשפר את היחסים בין הכלב לבעליו במקום לקלקל אותם. בטווח הארוך תוצאתם תהיה כלב שמח ובטוח בעצמו ובעלים מרוצה.במקרים ספורים בלבד, כאשר כל דבר אחר כבר נוסה ונכשל, וכאשר בתנאים קיים פוטנציאל של סכנת חיים, יהיה שימוש בהתקן כזה מוצדק ואז, ורק אז, ייעשה בו שימוש בידי מומחה התנהגות מנוסה המסוגל לתזמן את הפעילות באופן מדויק. בעלים של חיות מחמד בעייתיות חייבים להיות מודעים לעובדה שאפשר לשנות את ההתנהגות הבלתי רצויה בעזרת הבנה וייעוץ ושגישת "הפתרון המהיר" בה מעורבות שיטות בלתי אנושיות של הענשה, רק תגרום יותר נזק מאשר תועלת.

למרות הכתוב בסוף המאמר גל כתב מתנגד ללא סייג בכל אמצעי של הכאבה והפחדה על כלבים ולא משנה מה היתה התנהגותם!

פנסיון כלבים בצפון

פנסיון כלבים בצפון ללא כלובים קיים על מנת לאפשר לכלבים שהייה בטוחה ורגועה ללא הבעלים. ישנה אפשרות למעון יום, לתקופות קצרות וגם לתקופות ארוכות

 group

קרא עוד

2illufאילוף כלבים בצפון

אנו מאמינים כי שיטת אימון היא על ידי בניית התקשורת והקניית הכלים המלווה בהבנה, אהבה, סבלנות והכרה ביכולות שלכם ושל כלבכם מתוך ידיעה שכלבכם לא נולד עם הידע מה נכון ומה לא, וכמובן בחיזוקים חיוביים, שיטה הנחשבת לטובה בעולם בין אדם לכלב ולא רק בין אדם לאדם.

שיטות האימון פועלות בצורה פרטנית, בכיתות אימון לגורים, מתבגרים ובוגרים ובכיתות שיקום מיוחדות.

קרא עוד

 

B-Accessibility