04-9846624 | 050-7811386     

מגיל ההתבגרות ועד בגרות

מאת: גל כתב

גורים בגילאים של 6, 7 חודשים נמצאים בשלב ההתבגרות המינית.
בגיל שישה חודשים לערך הגור נכנס לשלב הבגרות המינית, רמות ההורמונים מתחילים להשתנות וגורמות לגור להסב את תשומת ליבו לעולם הרחב והרחק מאיתנו.


שלב ההתבגרות אורך כשישה חודשים, בשלב זה רמת הקליטה של הגור ירודה מאוד וכל הסחה קטנה משפיעה עליו, בעיה נוספת – עד הגילאים אותם ציינו הגור כבר סיגל לעצמו הרגלים ודפוסי התנהגות שגויים איתם יהיה על בעל הכלב להתמודד.

בעלים צריכים להיות מודעים ומודרכים אודות שלב זה בחיי כלבם.

בנית הקשר עם הגור וחינוכו קלים ומהנים יותר עבור הבעלים והגור – כבר מהימים הראשונים לאימוץ הגור החדש, יש את ההתלהבות והמוטיבציה לעבוד עם הגור. ומה קורה עם גיל ההתבגרות המינית אשר מתקרב ?

חשבנו שחינכנו ואימנו את כלבנו בצורה מושלמת, אך הדברים מתחילים להשתבש, שלב זה בהתפתחות של הגור מהווה עבור בעליו תסכול ודאגה, שעד לאחרונה היו במרכז העולם עבור גורם. בשלב זה התגובה לקריאה 'בוא' והיחס של הגור לבעליו, לא יתבצעו כיאות על-ידי הגור המתבגר.

אל דאגה זהו שלב חולף בחייו של הגור, ברגע שיהפוך לבוגר – התנהגותו תשתפר. ברגע שאימנו את הגור להתנהגות טובה בגיל צעיר, לבד או בכיתת גורים – השרשנו בו התנהגות נכונה ויש בו כבר הכל כדי להיות כלב טוב.

אולם, יש צורך לקבל את העובדה שיהיה קצת קשה לתקופה של שישה חודשים.

יש להמשיך את האימונים.

אם הגור המתבגר יוזם התרחקויות מהבעלים יש צורך לעבוד עם רצועה ארוכה עד שיעבור השלב של גיל ההתבגרות.

משום שהגור חונך על-ידנו, הוא יחזור להיות כלב מהנה וקשוב.

פנסיון כלבים בצפון

פנסיון כלבים בצפון ללא כלובים קיים על מנת לאפשר לכלבים שהייה בטוחה ורגועה ללא הבעלים. ישנה אפשרות למעון יום, לתקופות קצרות וגם לתקופות ארוכות

 group

קרא עוד

2illufאילוף כלבים בצפון

אנו מאמינים כי שיטת אימון היא על ידי בניית התקשורת והקניית הכלים המלווה בהבנה, אהבה, סבלנות והכרה ביכולות שלכם ושל כלבכם מתוך ידיעה שכלבכם לא נולד עם הידע מה נכון ומה לא, וכמובן בחיזוקים חיוביים, שיטה הנחשבת לטובה בעולם בין אדם לכלב ולא רק בין אדם לאדם.

שיטות האימון פועלות בצורה פרטנית, בכיתות אימון לגורים, מתבגרים ובוגרים ובכיתות שיקום מיוחדות.

קרא עוד

 

B-Accessibility