04-9846624 | 050-7811386     

בעיות התנהגות

כולנו מכירים את הבעיות הבאות: הכלב בוכה כשאנו יוצאים מהבית, נובח על כל מי שמגיע או על אנשים/כלבים ברחוב, אכילת רהיטים, נביחות מכל רעש שהכלב שומע ועוד. כל אלה מאופיינים כבעיות התנהגות בכלבים.
אל דאגה, כולם ניתנים לטיפול על ידי הדרכה נכונה ובניית התקושרת עם כלבכם.

אבחנה

השלב הראשון בפתרון בעיות התנהגות בכלבים הוא אבחנה נכונה, שהיא 90% מהפתרון. האבחנה מתקיימת בפגישה ראשונית בה אנו מאבחנים את הכלב/ה על ידי צפייה, בדיקת תגובות ותשאול של בעלי הכלב.

לאחר האבחנה הראשונית ותאום ציפיות ביננו, נכתבת תכנית עבודה הבנויה משלבים, מעקב ועזרה רציפה לאורך כל הדרך. במהלך תוכנית העבודה אנו מתאמים פגישות בכל שבוע וזאת בהתאם לקצב ההתקדמות עם הכלב.

תוקפנות כלפי אנשים

יכולים להיות גורמים שונים שיגרמו לכלב להציג תוקפנות כלפי אנשים זרים, ובמקרים מסוימים אף כלפי בעליהם.
חשוב לדעת- אין מטפלים בתוקפנות עם תוקפנות! כלומר, תיאוריית הדומיננטיות, דהיינו להראות לכלב מי המנהיג, חגורות החנק, משיכות בקולר, וכל שימוש בהכאבה, הפחדה או כפייה על הכלב, או כל דבר שלילי לכלב, הם פסולים!
הסבר: כל התוקפנויות נובעות מפחד. חלק מהשפה הנורמטיבית של הכלב היא התוקפנות. בעיננו תוקפנות כלפי בני אדם אינה התנהגות נורמטיבית. בעיני הכלב כך הוא מסלק איום פוטנציאלי לגביו.
אם הכלב הוא כלב פחדן מבני אדם ורואה אדם שמתקרב אליו, באותה סיטואציה שהאדם מתקרב הכלב מתוח ועצבני. משיכה בקולר אשר תיצור אי נעימות לכלב תדגיש את החוויה השלילית שהכלב חש באותה סיטואציה. אחת מתופעות הלוואי של משיכות בקולר היא כאשר המשיכה הזו מתרחשת מספר פעמים באותה סיטואציה זה יכול לגרום לכלב לקשר בני אדם באופן שלילי.

בעבודה על בעיות התנהגות בכלבים מסוג זה העבודה עם הכלב מתבצעת בשלבים כאשר אחד השלבים הוא כיתת השיקום.

כיתת שיקום

כיתה שמיועדת לכלבים אשר אובחנו ככלבים פחדנים או תוקפניים לבני אדם.
אצל חלקם זה מתבטא "בביישנות" וחוסר נוחות ליד בני אדם ואצל כלבים אחרים אשר גם מפחדים מבטאים את הפחד בתוקפנות כלפי בני אדם. כלבים אלה עוברים תהליכים תרפים בעזרתם של בני האדם בכיתה.

דוגמא לכיתת שיקום וטיפול בחרדת נטישה בכלבים

חרדת נטישה בכלבים

כלב, אשר נקשר לבעליו ואינו מסוגל להתמודד עם ההרגשה של להיות לבד, מפתח חרדה. חרדה זו נובעת בעיקרה מתלותו בבני אדם.
דרכי הביטוי של חרדת הנטישה בקרב כלבים:

  1. חרדת הנטישה בכלבים מקבלת ביטויה בדרכים אחדות, שלעיתים שזורות זו בזו:
  2. יללות ללא הפסק ו/או נביחות ללא הפסק
  3. חוסר תאבון, שתייה וכאשר הבעלים חוזרים הכלב רץ לשתות ולאכול.
  4. חוסר שליטה על סוגרים – שתן, צואה, ריור
  5. לעיסת דברים בבית- מכיוון שההרגשה של חרדת הנטישה נוראית עבור הכלבה, מוחה "מחפש" תעסוקה. ריפוי בעיסוק שהכלבה מוצאת הוא לעיסת דברים בבית. פעולה זו מקלה עליה את החרדה, וכך היא הופכת מתגמלת עבורה. בדרך זו ככל שעובר הזמן פעולת הלעיסה מחוזקת, כי היא מקלה על הכלבה את ההתמודדות עם החרדה.
  6. יש כלבים המנסים למנוע את הרגשת החרדה אשר עומדת לבוא עקב היציאה של הבעלים מהבית על ידי נהימות על בעליהם.
  7. יש כלבים הצמודים כמו צל לבעליהם כאשר הם בבית.
  8. בריחה מהבית-  יש כלבים המנסים לברוח מהבית באותו רגע שהבעלים יוצא, כי הם מותנים בכך שכאשר הדלת תיסגר, יתחיל הלחץ (=הסטרס) שלהם, ישנם כלבים, שניסו לצאת מהבית על-ידי חפירה בקירות, על-ידי הרס של הדלת יציאה, על-ידי קפיצה מהחלון, העלולה לעיתים להסתיים אף במוות.

עקב ניסיונות הבריחה הללו הכלבים עלולים להיפצע קשה. במצבים אלה המחזה שנגלה לבעלים בשובו הביתה הוא הרס או דם בבית. במצב זה עלול הבעלים לכעוס על הכלב ולגרום לו לתסכול.

פנסיון כלבים בצפון

פנסיון כלבים בצפון ללא כלובים קיים על מנת לאפשר לכלבים שהייה בטוחה ורגועה ללא הבעלים. ישנה אפשרות למעון יום, לתקופות קצרות וגם לתקופות ארוכות

 group

קרא עוד

2illufאילוף כלבים בצפון

אנו מאמינים כי שיטת אימון היא על ידי בניית התקשורת והקניית הכלים המלווה בהבנה, אהבה, סבלנות והכרה ביכולות שלכם ושל כלבכם מתוך ידיעה שכלבכם לא נולד עם הידע מה נכון ומה לא, וכמובן בחיזוקים חיוביים, שיטה הנחשבת לטובה בעולם בין אדם לכלב ולא רק בין אדם לאדם.

שיטות האימון פועלות בצורה פרטנית, בכיתות אימון לגורים, מתבגרים ובוגרים ובכיתות שיקום מיוחדות.

קרא עוד

 

B-Accessibility